Pandemie koronaviru se dotkla nejen každého občana ČR, ale také různých odvětví a s nimi spojených podnikatelských i nepodnikatelských subjektů. Mezi ně patří také samostatně fungující bazény, bazénová centra či vodní aquaparky.

Činnost těchto zařízení je v podstatě uzavřena již 118 dní z roku 2020, tedy více jak třetinu dosavadního roku 2020 nemohly tyto subjekty provozovat svoji činnost bez svého zavinění!

Česká unie cestovního ruchu ve spolupráci se Svazem léčebných lázní a Asociací bazénů a saun ČR připravila návrh na dotační titul COVID – bazény pro majitele a provozovatele bazénů a bazénových center. Rámec dotačního programu i informace k poškození sektoru, které zasáhlo na 1150 provozovatelů s více jak 17 tisíci zaměstnanci s obratem přesahujícím 8 mld. Kč ročně, zaslala Česká unie cestovního ruchu k rukám místopředsedy vlády Karla Havlíčka.

Dotační titul vychází ze Záchranného plánu 10+1, který představila Česká unie cestovního ruchu již v první polovině října 2020, a představuje tak další krok České unie cestovního ruchu, která hájí zájmy podnikatelů v cestovním ruchu i v návaznosti na již prosazené body nejen z tohoto plánu.