Praha 3.12. 2020

Předseda poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Radek Vondráček  včera přijal zástupce České unie cestovního ruchu, která sdružuje významné organizace působící v českém cestovním ruchu. Na krátkém setkání hovořil s pány Jakubem Juračkou (prezident Asociace lanové dopravy, zároveň místopředseda ČUCR) a Ladislavem Janků (předseda Unie horských povolání), kteří reprezentují dvě největší organizace zastupující zájmy provozovatelů lyžařských středisek sdružených v ČUCR. Zástupci České unie cestovního ruchu tlumočili obavy provozovatelů lyžařských středisek a provozovatelů návazných služeb o budoucnost nadcházející lyžařské sezony v ČR, kdy stále není jasno, kdy a za jakých podmínek bude možné jejich provoz zahájit. „Vnímám tíhu stále nevyřešené situace a prodlužující se nejistotu provozovatelů lyžařských středisek. Mají mou plnou podporu, protože jsem si vědom toho, že současná situace je pro ně ohrožením jejich existence. Je naprosto nezbytné najít co nejdříve její uspokojivé řešení,“ uvedl předseda Poslanecké sněmovny Radek Vondráček.

„Podpory pana předsedy Vondráčka si velmi vážíme. V době, kdy stále nevíme, zda  budou moci lyžařská střediska otevřít, a kdy není jasné, zda investice do zasněžování a dalších příprav na zimní sezonu není zbytečná, je pro nás nesmírně důležité vědět, že naše problémy a nejistotu chápe,“ komentoval setkání Viliam Sivek, prezident České unie cestovního ruchu.

O České unii cestovního ruchu:

Česká unie cestovního ruchu, bývalé Fórum cestovního ruchu, dnes spojuje 16 profesních sdružení, v nichž je členem 7 780 subjektů, které reprezentují 181 000 pracovních míst. Unie tak pokrývá výraznou většinu odvětví, v němž v České republice ještě na jaře letošního roku pracovalo 250 000 lidí a které v roce 2019 generovalo 3 % HDP.

Původní Fórum cestovního ruchu se přejmenovalo na Českou unii cestovního ruchu v říjnu letošního roku. Nový název vyjadřuje jednotu a odhodlanost, s níž platforma formuluje a prosazuje zájmy celého odvětví. Česká unie cestovního ruchu stále sílí – naposledy se rozrostla před měsícem, a to o významnou Asociaci českých cestovních kanceláří a agentur.