Dne 11. 6. 2022, u příležitosti 134. výročí založení Klubu českých turistů, vyrazí členové KČT a jejich příznivci na Stezku Českem a v jeden den obejdou celou naši republiku. Více na www.kct.cz.

Klub českých turistů, jehož značkaři do dnešního dne vyznačili 43.500 km pěších a 38.000 km cyklistických tras v České republice, informuje, že je hrdým partnerem projektu Stezka Českem.

Projekt Stezka Českem je dílem pana Martina Úbla a party nadšenců, kteří jako první, v době pandemie COVID-19, obešli po značených pěších trasách KČT celou naši republiku. Následně vytvořili webové stránky www.stezkaceskem.cz, na kterých najdete jednotlivé etapy v délce 15-20 km s přesným popisem tras a s dalšími podrobnostmi. Dozvíte se, kde je občerstvení, přístup k pitné vodě, zajímavosti a možnosti ubytování, ať už v penzionu, pod stanem či na louce u tzv. „trail angels“, neboli andělů trasy. V rámci tohoto projektu vznikla na sociálních sítích komunita čítající 22.000 fanoušků, každý tak může sdílet své zážitky z trasy, fotografie, zkušenosti a doporučení anebo si třeba s někým domluvit společnou cestu. Kdo obejde Stezku Českem, ať už naráz nebo postupně, obdrží certifikát a malý dárek.

Na projektu spolupracuje také Česká centrála cestovního ruchu – agentura CzechTourism, která Stezku Českem propaguje v zahraničí pod názvem Czech Trail.

V České republice existuje i projekt Via Czechia pana Jana Hocka, který rovněž využívá značené trasy KČT, nicméně tuto ryze komerční aktivitu KČT nepodporuje. 

Kontakt pro média:
Roman Hrůza, PR manager KČT
hruza@kct.cz
tel. 777 657 511